מקרקעין ונדל”ן

מקרקעין ונדל"ן

בתחום המקרקעין והנדל”ן חשיבותו של עורך דין מנוסה רבה יותר מתחומי המשפט האחרים. מקרקעין הינו תחום מורכב הדורש ליווי מקצועי של עורך דין מנוסה בתחום המכיר את החוקים לעומק, מעורה בתקנות ובהתנהלות הרשויות, עובר השתלמויות סדירות בנושא ויודע כיצד  להתנהל מול הרשויות והצד השני, על מנת לקדם את העסקה באופן הטוב ביותר.

עורך דין טל יעקובוביץ בעל ניסיון רב בייצוג בעסקאות מקרקעין, מכירת ורכישת דירות מגורים, ברישום בתים משותפים והעברת זכויות במקרקעין. כמו כן, משרדנו עוסק רבות בסכסוכי מקרקעין אם בין משכיר לשוכר, בין שכנים או סכסוכים הנובעים מהפרעות לשימוש.

רכישה ומכירת דירת מגורים

ברוב המקרים, רכושו היקר ביותר של אדם הוא ביתו, דירת המגורים שלו. רכישה ומכירה של דירת מגורים או נכס מקרקעין הינה הליך מורכב המצריך ניסיון רב בניהול משא ומתן ועריכת הסכמים. משרדנו מלווה את הלקוח לאורך כל תהליך הרכישה או המכירה ביסודיות כדלקמן:

  • ביצוע בדיקות מקדמיות – ביצוע בדיקות משפטיות מקדימות יסודיות במרשם הרלוונטי (בלשכת רישום המקרקעין (טאבו), ברשות מקרקעי ישראל בחברה המשכנת).
  • ניסוח ההסכם – ניסוח הסכם המכר תוך עיגון צרכי ורצונות הלקוח.
  • משא ומתן – ניהול המשא ומתן מול הצד השני לעסקה ועורכי דינו תוך שיתוף הלקוח בסוגיות כגון, והסדרת התשלומים, המועדים, מסירת החזקה בנכס, הפקדת בטחונות וכל תנאי ההסכם.
  • חתימה על ההסכם – החתמת הצדדים על ההסכם ועל כל הנספחים הנלווים, רישום הערת אזהרה לטובת הקונה, ריכוז המסמכים ומעקב עד לגמר ההליך ורישום הזכויות על שם הרוכשים.
  • דיווח לרשויות המס – בחינת השלכות המיסוי הרלוונטים לעסקה,  הכנת טפסי הדיווח לרשויות המיסים / מיסוי מקרקעין (מס שבח ומס רכישה), הגשת בקשות לפטור או הקלה ככל שישנה זכאות, מעקב עד סגירת השומה וקבלת אישור המיסים.
  • גמר העסקה ורישום הזכויות –  רישום הזכויות במרשם הרלוונטי, בטאבו, ברשות מקרקעי ישראל או בחברה המשכנת על שמם של הרוכשים.